Вхід

Коронавірус. Як жити, щоб вижити?

4d97319-koronavirus-755

Коронавірус, COVID-19, ці слова зараз на вустах у кожного.

Пандемія. Пандемія, сер, коли ще таке було?

Значить так, любі пацієнти, слів буде багато, але читаєм уважно. Бо я двічі не повторюватиму. Налийте собі кави чи теплого молочка і слухайте сюди.

Що ми знаємо про COVID-19? Вже чимало.

Коронавірус належить до вірусів групи 2В, тієї, що викликає ГРВІ.

 

Первинно виявлений в кажанів. Людині передався через споживання в їжу тварини, якої саме, поки що не доведено.

Передається від людини до людини. Шляхи передачі:

-         Повітряно-крапельний.

Але вірус не літає в повітрі, як ви собі одразу уявили. Він важкий, то падає разом із крапельками слизу при кашлі, чханні чи розмові хворої людини, потрапляє на поверхні та предмети. Які? Та будь-які. Стіл, ручки дверей, перила сходів, гроші, все, чого ви можете торкнутися.

-         Фекально-оральний. Якщо вірус вперше потрапив до організму людини через рот, то цей шлях не можна виключати.

Інкубаційний період від 1 до 14 днів (можливо, більше, до 28). Симптоми виникають зазвичай на 5-6 добу, але людина може стати джерелом інфекції ще в інкубаційному періоді, тобто до появи будь-якої симптоматики.

Людина виглядає здоровою, вважає себе здоровою, але вона вже зараз розповсюджує довкола вірус.

Ознаки хвороби:

-         Підвищення температури тіла понад 38о – у 90% хворих

-         Кашель – спершу сухий – у 65-70% хворих

-         Втома, загальна слабкість – у 30%

-         Ядуха (задишка), відчуття браку повітря – у 18%

-         Біль у горлі – у 15%

-         Біль у м`язах – 15%

-         Біль голови – 13%

У 80% людей захворювання минає у легкій формі, як звичайний грип.

Нежить не є характерною ознакою COVID-19, тому якщо у вас тече з носа – радійте, до вас завітав не той тип вірусу. Неприємно, але не смертельно.

Приблизно у кожного десятого із тих, кому не пощастило, розвивається пневмонія з гострим респіраторним синдромом – порушенням дихання. В таких випадках необхідне лікування в стаціонарі і комплекс реанімаційних заходів. Але нехай обмине нас чаша сія..

Як виявити вірус?

Найточнішим методом зараз вважають ПЛР – полімеразну ланцюгову реакцію. Для дослідження беруть мазок з верхніх дихальних шляхів (т.зв. тампон). Проходить випробування ще один метод – кров на антитіла M іG, але це ще в процесі розробки.

Для лікарів – маркером COVID-19 в загальному аналізі крові є абсолютна лімфопенія та еозинопенія.

Що робити?

  1. Знайти середину між абсолютно непродуктивною панікою і геть непродуктивною байдужістю. Паніка, абсолютно зрозуміла після того, як прозвучало слово ПАНДЕМІЯ, насправді вияв первісного страху, який накриває світ через швидке поширення інформації «мивсіпомремо». Але кожен, хто вміє рахувати, бачить відсоток померлих – і він невеликий. Байдужість – теж не варіант, а людей, які милуються власною сміливістю і збирають лайки під фото з порожньої Флоренції чи Риму – «аотятакийгерой!», варто пожаліти і закликати до розуму.
  2. Чим лікувати.. Специфічної терапії наразі немає. Вакцина? Та поки винайдуть і випробують, вірус сам зникне, не витримавши наших профілактичних заходів. Але ніхто не відміняв фітонциди, старий добрий інтерферон і ще деякі випробувані українськими лікарями препарати (не буду писати, бо то вже реклама).
  3. Єдиний шлях запобігти поширенню хвороби – не дати можливості вірусу оселитися у вашому організмі! Вірусяко, пішов геть! Навіть не думай наближатися до мене і моїх близьких, я не дам тобі жодного шансу! А для цього – тримаймося подалі від людей – 2 метри нам у поміч; не цілуймося ні з ким, окрім того, без кого вам немилий світ без огляду на вірус; протираймо ручки дверей, столи, стільці, будь-які поверхні, куди могла капнути капосна рідини від носія вірусу дезрозчином – будь-яким; миймо наші рученьки – щойно прийшли з вулиці, отак і помили, спиртовмісним протерли), і личенько теж можна (лиш спиртом не тріть, всю ж красу змиєте, жоден косметолог не допоможе); не пересушуймо слизові. Суха слизова носа і рота не затримує вірус, і він, капосний, летить у бронхи та легені (що буде потім – краще навіть не уявляйте). Тому пиймо водичку – ковточками, але часто. Я вас достатньо мотивувала, чи треба ще трішки страхіттячок?
  4. Уникаймо контактів. Є у нас телефон, інтернет – от і всі ваші друзі на цей час. Книжечки читаймо. «Місто карликів» зокрема. І постіть котиків.. можна собачок.. можна квіточки.. і всяке таке гарне.. Бо ж чесно – збожеволієш тут через ті корони.
  5. І ще – є спосіб, щоб зробити повітря в кімнаті чистим, приємним, майже стерильним, та ще й лікувальним. Аромалампа. Так, отака приємна штука. Ефірних олій величезний вибір, але зупинимося на ялівці – кожен знає, що ялівець очищує довкіл від мікробів, евкаліпті – якщо вже є кашель, протизастудній суміші. Як користуватися? Наливаємо в аромалампу води – 2-3 столових ложки зазвичай, капаємо кілька крапель олії, запалюємо внизу свічку. Дихайте на здоров`я. Ще собі музичку увімкніть для повного релаксу.

Будьте мені здоровенькі.. будьте..

Чуєте, що кажу? Та будьте ж ЗДОРОВІ!!!

Паніку – геть. І байдужість з героїзмом і пофігізмом – геть, геть, геть!

Але ж здоровенькі мені – будьте.

17681загальна кількість відвідувань,2відвідувань сьогодні

2 Коментарі
  • Лариса
    Опубліковано 15:58h, 12 Березень Відповіcти

    Дякую. І Ви будьте здорові.

  • watch
    Опубліковано 12:52h, 06 Лютий Відповіcти

    Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice procedures and we are looking to trade techniques with others, be sure to shoot me an e-mail if interested. Karon Miles Galina

Додати коментар