Вхід

Бунт яничарів. Чи встоїть Ердоган?

160716041926_turkey_gallery_07_640x360_ap_nocredit

Якось так воно все переплелося у часі та просторі.. Спершу військо збиває літак над територією Туреччини. Світ аплодує. Путін ображається. Рашен-турістен гніваються і за командою полковника Пу оголошують турецьким пляжам анафему.

Яничари, які виконали свій обов’язок перед державою, виглядають сильними і бездоганними.

Проте турецький туристичний бізнес починає просідати, ібо олінклюзивні рашен-турістен перестають поповнювати касу спонсорів режиму. Ердоган просить вибачення у полковника Пу. Яничари в казармах пригадують нехороше яничарське слово “Гу!” і свою роль у державі – ГАРАНТА Конституції. Бо ж батько всіх турків Ататюрк саме їх, військо, дисципліноване та озброєне, поставив обороною запровадженого ним порядку – мусульманська країна Туреччина залишається водночас світською.

Раджеп Ердоган за час своїх президентських каденцій почав потроху пересувати планку у бік ісламізації. Чи не розмріявся очолити якусь собі Третю Мекку на кшталт Третього Риму, як його брат по духу полковник Пу? Чи Сулейманова слава ночами сниться?

Ердоган вибачається за помилку військових – щось вони, Вова, перестарались, збиваючи твій літачок, хай би собі літав.. Вова приймає вибачення, милостиво благословляє засмагу рашен-стада на турецьких пляжах.

Доби не минуло – прогримів вибух вдячності в аеропорту Стамбула.

Ердоган – ти вибачився перед ворогом і показав слабкість! Яничари не прощають. Вони тиснутимуть до кінця.

Події минулої ночі – реакція гаранта Конституції на спробу змінити стан держави – перетворити світську Туреччину на філіал православно-кіриличного мракобісся.

До чого призводить ісламізація, яскраво свідчить приклад багатьох арабських країн.

Туреччина не хоче стати Сирією.

Правлячі сили бажають втримати владу – а що їм робити?

ЗМІ повідомляють: “Кількість військових, яких затримали після спроби путчу, збільшилася до 1563 осіб, повідомляє AFP з посиланням на високопоставленого турецького чиновника. Протистояння переросло у вуличні бої. Прибічники президента вийшли на акції протесту, які заколотники намагалися придушити силою. “

Армії не залишається вибору – або йти до кінця, або пережити репресії на зразок сталінських 37-го року. Є повідомлення, що “взято під варту 374 ТИСЯЧІ вояків особивого складу” ??

Лідер військових – Кемаль Килидироглу – з Республіканської Народної партії. На останніх виборах вони програли правлячій партії Ердогана, але залишили за плечима чимало інших. Як Ердоган вміє організовувати одностайну підтримку, полковник пу добре знає.

Турецька влада волає про перемогу – спроба перевороту придушена! На вулиці вийшов народ.. Цей народ у масі своїй – прибічники ісламізації.. Тому маємо привід замислитися, на чиєму боці правда..

Та не маю певності, що все так добре – Ердоган утік з країни. І надто вже губоньки тремтіли, як записував звернення до народу.. Забракло силоньки гаркнути: “Я – Сулейман, падишах всія Туреччини, всім стоять, боятись!”

Тремтять губоньки, бо чомусь Німеччина відмовила у політичному притулку, якщо вірити певним джерелам.. Повернувся додому. Що творитиме – побачимо. 

А яничари – страшна сила. Надто – як вони – гарант Конституції. А Туреччина – член НАТО..

Реакція світу – вони украй стурбовані..

А у нас особисто теж певні проблеми. Знайомі завтра саме збиралися летіти на відпочинок до Анталії.. Попросили доглянути їхніх рибок – величезний акваріум з неймовірною картиною справжнього морського дна.. Мабуть, не доведеться нам тих рибок годувати.. а сусіди засмагатимуть хіба десь під Одесою..

1255загальна кількість відвідувань,1відвідувань сьогодні

Без коментарів

Додати коментар