Вхід

Естрогени – друзі чи вороги?

Естрогени - друзі чи вороги?

Естрогени – друзі чи вороги?

Естрогени – друзі, безперечно, друзі! Адже саме вони забезпечують нашу жіночність – округлі форми фігури, гладеньку шкіру, саме вони захищають нас від багатьох неприємностей – поки рівень естрогенів достатній, жінка молода й красива, її шкіра пружна, кістки міцні, ніжки – гладенькі (жінці з високим естрогенним фоном не потрібна епіляція). Всім відомо, що у жінок до 50-ти рідше трапляються серцево-судинні кризи, ніж у чоловіків. І це все вони, естрогени – знижують рівень холестерину і бережуть наші судини від тромбів. Щоправда, потім приходить добрий друг клімакс, і всі ми стаємо рівними перед інфарктом.

Естрогени – вороги, люті вороги! – стверджують онкологи. Вони є канцерогенами! А от і неправда. Естрогени не мають канцерогенних властивостей. Вони стимулюють проліферацію – швидке розмноження клітин.  Якщо клітина типова – тобто нормальна для відповідного органу – надмірна естрогенна стимуляція призводить до росту доброякісної пухлини. Якщо сталося пошкодження геному клітини під впливом канцерогенів і клітина стала атиповою, тобто злоякісною, естрогени стимулюють розвиток злоякісної пухлини.

Естрогени не викликають злоякісних перетворень. Але якщо перетворення вже сталося, вони стимулюють його ріст.

Це лише один маленький штрих до нашого портрету у гормональному дзеркалі. Хто хоче дізнатися більше – запрошуємо до лекторію “Красиве і корисне”.

Изображение 019

1704загальна кількість відвідувань,2відвідувань сьогодні

Без коментарів

Додати коментар