Вхід

Ліниві голубці

Изображение 226

Скажете – лінивих голубців не буває? А от і ні, бувають! У такої господині, яка з роботи на роботу, з лекції на лекцію, а вдома голодний чоловік, буває все, що тільки може бути..

Так отож.. довгими осінніми вечорами, коли в кутку кухні тихо ворушиться тінь на ім’я Голод, а гострі пазурі потвори на ймення Гастрит змушують визнати сезонне загострення набутих іще у студентстві неприємностей, в двері тихенько стукає мудра гостя на прізвище Дієта..

Якщо хтось удома потребує дієти, то рис і фарш – саме те, що треба зболеному шлункові.

Проблем особливих, звісно, немає – наварив рису, змолов м’яска, а потім.. а потім маленьке пухнасте звірятко довго й нудно розбирає на окремі листочки капустину..

Якщо хтось має на господарці таке звірятко – то нехай воно оте зелене цудо в сотні одяганок і розбирає, а я щось не люблю.. і часу на те витрачати шкода.. коротше, я готую ліниві голубці.

Для цього потрібне спеціальне обладнання, а саме – моя знаменита силіконова форма!

12200690_10207597677878475_374500412_n

 

Відтак усе просто: відварюємо рис, мелемо м’яско на фарш. Хто як любить, я люблю, щоб порівну.

Потім цибулинку підсмажуємо на олії, додаємо натертої морквочки, теж підсмажуємо. Ну, ще яйце додаємо до фаршу, аби ж усе lege artis – за правилами мистецтва.. І змішуємо – відварений рис, фарш, цибульку з морквочкою.. а потім прибігає маленьке пухнасте звірятко і все оте солить, перчить і…

Ви думаєте, що маленьке пухнасте звірятко загортає все оте у капустяні листочки? А от і ні! У нас із вами що? У нас – ліниві голубці! Тому ми отак ліниво беремо кілька листків капусти – таких побільших, не так, як-ото галицькі господині си бавлят з манюніми, нє, ми – ліниві, ми не бавимосі.. ми беремо кілька великих листків капусти, трохи відварюємо їх, аби стали м’яконькі і.. і кличемо маленьке пухнасте  звірятко! І воно вистеляє тими листочками нашу силіконову форму!

Потім лінива господиня отак ліниво-ліниво бере отую суміш рису із фаршем, кладе на оті вистелені капустяні листки і.. і все. Наливаємо трішки водички, в якій відварювали листочки, і ставимо форму в духовку на хвилин 40.

Якщо не згоріло, то виймаємо.. перекидаємо на тарілку..

Изображение 225

А потім.. а потім прибігає ваше миле біле пухнасте голодне звірятко – і все.. немає ваших лінивих голубців, згамало.. і нічого йому не пошкодило – бо дієтичне..

Але це суто між нами.. щоб ніхто не знав.. особливо неліниві галицькі господині!

3362загальна кількість відвідувань,1відвідувань сьогодні

4 Коментарі
 • Олена
  Опубліковано 11:21h, 07 Грудень Відповіcти

  давненько не читала такого класного кулінарного рецепта. не в сенсі смакоти смакової, голубці вони голубці і є, а в сенсі смакоти літературної.
  не жалкую, що підписалася. дякую, Лесю.
  щиро,
  Олена Чекан
  А, забула. На Чернігівщині ліниві голуби – це просто покришена тушкована капуста, перемішана з фаршем. смак такий самий, але видиво… оооой.
  велика рч екзекюшен.

 • Марія Штефура
  Опубліковано 15:20h, 07 Грудень Відповіcти

  Спасибі.
  А тут- готово до споживання. Пробувала колись рецепт де все тушиться разом (порізана капуста, рис і фарш, смак не той.

  Думаю, тепер це буде улюблений рецепт мого школятка, так як усі оті крутюсічкі маленькі, які старанно загортаються в капусту, вона розгортає)

  А мамі яке полегшення ;)

 • Леся Романчук
  Опубліковано 20:24h, 07 Грудень Відповіcти

  Дівчата, ви, певно, будете сміятися, але надумала нині їмость пекти того доброго сирника, бо завтра синод і приїдуть єгомосці, та й треба їх по-людськи прийняти. І що? А зайшла на власний сайт, до власного рецепту – і все зробила за рецептом, аби чого не забути! Сміхота, нє?
  А ваші родиноньки нехай споживають лінивого голубця – і нехай їм буде смачно!

 • Діана
  Опубліковано 16:26h, 07 Грудень Відповіcти

  Смачно написано!

Додати коментар