Вхід

Лист із криївки

kozak

Фейсбук заблокував мою сторінку за пост про захист української мови.

Тому пишу із запасного аеродрому. Тут мене ніхто не забанить, тут моя територія.

За що заблокували? Мабуть, боляче стало комусь, мабуть, в ціль влучила.

Жодного образливого слова, жодних грубощів. Текст був написаний у відповідь на слізні соплі і воплі якоїсь матінки, синочок якої нібито тяжко мордувався в університеті (не писатиму, в якому, бо без прізвищ – це наклеп, а статися подібне може будь-де) через те, що такі-сякі викладачі на заняттях виголошували: “Я буду чітать лєкцию на руском, ви же понімаєтє?” І  бідолашна дитина двадцяти літ від роду так переживала через тії мордування, що дістала неабиякого стресу,  а ще – кольки в животі від лютого страху, що варто йому лиш відкрити свого ротика і промовити бодай одне слівце державною, як тая люта тигра в касавароточці негайно кинеться й пошматує бідолаху на дрібні клапті.

Далі в моєму пості йшлося про таке: “Любі матусі, доки ви навчатимете своїх діточок мовчати й нюняти в шматинку – ображають мою рідну солов’їну, мою калинову й малинову!, поки ваші діти не навчаться вимовляти чарівні слова “ДЕРЖАВНОЮ, будь ласка!”, доти їх навчатимуть мовою окупанта. А винні, матінки, ви. Ви персонально. Ви – генетичні боягузи і дітей своїх такими виховуєте. І нічого тут сльозами весь Фейсбук заливати: “Обідєлі юродівого, отнялі право на рідну мовоньку..”

Існує Закон по викладання державною мовою. Кожен викладач, який його порушує, вилітає з універу білим лебедем на пенсію і ностальгійно нюхає цвіточки на дачі, поки тітонька з косою не возз’єднає їх у пеклі з любим серцю сссером.  Люта тігра тремтить ще більше за студента, бо знає – виженуть. А студенту нічого за це не буде, крім поваги товаришів, звісно.

Повторюю магічне заклинання і прошу вивчити, немов молитвоньку: “ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ, будь ласка!”

 

Факт, що заблокували саме за це, дуже показовий.  Не за лайку, не за прокльони, не за соплі, а за чарівні слова. Мабуть, когось із читачів аж надто вони дратують. Тому – до зброї, панове!

 

 

2359загальна кількість відвідувань,1відвідувань сьогодні

4 Коментарі
 • Тетяна
  Опубліковано 10:45h, 19 Квітень Відповіcти

  А ще й сьогодні, 19 квітня, Міжнародний суд ООН винесе проміжне рішення за позовом України проти Росії щодо Криму і Донбасу. Серед інших заперечень, Росія буде доводити про дискримінацю “руського язика”. Беззубе і недіяльне ООН скорше за все проковтне…Сумна картина…

  • Леся Романчук
   Опубліковано 21:01h, 21 Квітень Відповіcти

   Ну, виніс суд своє нібито рішення.. ну, росія має забезпечити викладання українською.. ми страшенно раді.. Так у тім в безглуздя, що росію нібито визнають господарем на землі Криму!

 • Анна
  Опубліковано 16:07h, 20 Квітень Відповіcти

  Дуже дієва порада! Чого боятися7 Чи той викладач тобі потім роботи не дасть? Чи погану оцінку поставить? Та цур їм, тим оцінкам. А боятися, аби чогось не вийшло, то вже зараз анахронізм. Тому :ДЕРЖАВНОЮ, будь ласка, має звучати всюди!

Додати коментар