Вхід

Нотатки подорожнього

IMG_20160516_162150

Повернулися із чергової мандрівки. Є такі люди, що їсти не дай – дай побачити світу. Виявилося, що ми із Тарасом однієї породи навіть у цьому.

Наша подорож – автобусний тур від львівської фірми «Акорд», з якою я подорожую вже багато років. Цього разу наш маршрут проліг через Будапешт – Любляну – Флоренцію – Рим – Неаполь – Помпеї – Венецію. Основне місто – Рим, а до Риму – далеко.. Але саме там мета нашої подорожі – місця, пов’язані з раннім християнством.

Колись такі записи називалися «Нотатками подорожнього».

Не маю на меті влаштовувати екскурсію містами, які ми відвідали, це скоріш враження – від місцевості, від дороги, від людей, яких дорогою зустріли. І відгук про роботу туристичної агенції.

Оскільки це моя якась уже ..надцята мандрівка, то підготовку почала заздалегідь – замовили перші місця в автобусі (нині за це треба платити – по 16 євро) та україномовного гіда. Прошу панства не дивуватися, що у львівській турфірмі українську мову слід замовляти наперед. «Акорд» веде таку політику – все російською мовою, пояснюють тим, що основний контингент туристів зі Сходу, аби їм було зручно.  Не зупинятимуся на політичному аспекті справи, але зручність східних туристів мене обходить у другу чергу, а в першу – моя власна зручність та мовна зручність для мого чоловіка.  «Акорд» прислухався – у мандрівці групу вела по маршруту чарівна дівчина на ім’я Віра Сулига. Враження – найприємніші. Чудове володіння матеріалом, точна організація, ретельний розрахунок часу, дуже милий спосіб спілкування з людьми – ну, найкраший гід з усіх, яких мені довелося бачити за 10 років мандрівок.

Автобусний тур – важка і втомлива робота.  Всього ми поїхали 4 600 км – до Риму неблизький світ. Та іншого способу побачити світ наразі не маємо. Втім, краєвиди за вікном – починаючи від рідних Карпат і до Тоскани – теж один з елементів насолоди подорожжю.

Половина поджорожі – з фотиком у руках..

DSC_7296 [HDTV (720)]

 

DSC_6484 [HDTV (720)] DSC_6508 [HDTV (720)] DSC_6442 [HDTV (720)] DSC_6520 [HDTV (720)]

Тур «Рим чудовий завжди» обрали з простої причини – це єдиний тур, де 4 ночі та повних 3 дні у Римі, що було для нас принциповим.

Флоренція, Венеція – які чудові міста, як заворожуюче звучать назви!  Проте не зачаровуйтеся – ані Флоренції, ані Венеції ви у цьому турі до пуття не побачите – тур спланований так, що до кожного із міст на маршруті ви прибудете десь о 14-15 годині – як пощастить! – пробіжетеся за гідом у темпі маршу-кидка для десантури, встигнете  клацнути кілька разів фотокамерою – як пощастить! – купите магнітик – як пощастить! – і через 2-3 години впадете як дохлий Бобік на сидіння рідного автобуса, щоб подолати ще 300-500 км.. В цьому турі – тільки Рим, все інше – короткими перебіжками.

Я маю право критикувати того, хто склав цей маршрут – непрофесійно і безжально до туристів. Я в Італії вже втретє, маю з чим порівняти.  Цей тур складений неефективно. Загальна думка туристів – нехай би автор сам проїхався й оцінив, що він отримав за свої гроші – мінімум вражень та максимум втоми. Хай би проїхався за один день з Риму до Угорщини, зазирнувши на 3 години у хвалену Венецію – 600 км + 500.. І вислухав, що йому люди скажуть – дякую, мудрий ти наш, а щоб ти так все життя їздив.. І не кажіть мені, що великі відстані – їздили, знаємо. Погано, вкрай погано сплановано!

Але Рим таки чудовий завжди! А ще й  у чудовому супроводі, який ми отримали з Господньої ласки від пані Олександри Лукан, що перетворила цю частину подорожі на чарівну казку із чотирьох частин, про кожну з яких – окрема розповідь з фотографіями. Господня ласка впала мені з неба ще й в особі мого Тараса – універсального солдата, що вміє все, знає все, готовий на всі подвиги задля вражень та увічнення на фото і відео кожного куточка землі, який нам довелося для себе відкрити. Ми фотографували одне й те саме, та які різні фото!

Отже – в дорогу! На нас чекає Будапешт!

1984загальна кількість відвідувань,1відвідувань сьогодні

3 Коментарі

Додати коментар