Вхід

Під знаком Веселого Роджера

105

 

Літо. Час відпусток.

Круїзний лайнер “Україна” відійшов від причалу “Вибори-П” і рушив у напрямку недовідомому, але омріяному. Пасажири повні оптимізму і надій — кожен мріє про своє. Комусь ввижається сонячна Адріатика, комусь — прохолодні води Туманного Альбіону, іншим — аравійські нафтоносні піски чи й зовсім екзотичні південно-крижані пінгвіни. Що таке щастя, кожен уявляв собі по-своєму. Куди йдеш, “Україно”?

- А й справді — куди ж це ми рушили? – запитують оптимісти, позираючи в ілюмінатор, за яким туман, хвилі і жодних ознак берега.

- Як це куди? У світле майбутнє! – відповідають супероптимісти, підтанцьовуючи під веселеньку музичку з динаміків. – Тобі не пофіг? Головне — це зміни!

- А які саме зміни? – пробує допитатися-таки оптиміст, підтанцьовуючи у тому ж ритмі. – Я ж не проти змін, але скажіть хоч хтось — які вони?

- Та що ти причепився? Не пофіг? Головне, що гірше не буде!

- Як це не буде? Ще й як може бути.. Ми ж у морі. А тут буває всяке — то шторм, то вітер, то скелі.. А ще пірати можуть напасти!

- Відстань, а? Щось ти дивний якийсь.. Мабуть, ти берегобот.. Гей, хапайте, тут берегобота упіймали! За борт його!

- Та ні, що ви, я свій, я.. Я тільки хотів спитати..

- Та що ви його слухаєте, за борт його!

Оптиміста завжди виручає весела вдача і швидкі ноги. Швидкі ноги донесли до капітанського містка. Ну, нарешті! Тут я отримаю відповіді на всі питання! Але за дверима чекала пустка. Втім, не зовсім. Хтось із адміністрації капітана втупився в монітор — мабуть, стежить за курсом! Підійшов ближче — ні.. ганяє танчики..

- А капітан де?

- В каюткомпанії. Чи в басейні.. І взагалі, він до виборів готується, штурманів будемо переобирати. Старі щось не туди керують. І карти у них старі.. Стерлися зовсім. Черви від піки відрізнити неможливо.

- Штурманів? А у нас в команді досвідчені штурмани є? Хоч один? Ну, щоб не по тих картах, де тузи й валети, а по тих, де рифи і мілини?

- Гей, чувак, а ти хто? Ти, мабуть, берегобот! Ловіть його!

Швидкі ноги врятували ще раз. Безлюдні коридори влади вели і вивели до штурманської рубки. Якісь люди схилилися над картами.. Нарешті хоч якась надія..

-Тти хто, чоловіче, чого прийшов?

- Я.. Я — не берегобот, я — свій!

- А ми тут якраз берегоботи. Від рідного берега відійшли, а куди йдемо — самі не знаємо.

- Штурмане, по курсу — рифи! Праворуч — мілина.. А радари показують ворожу армаду норд-ост. У машинному відділенні теж майже нікого — всіх послали..

- Куди? У відпустку? У відставку?

- Та ні.. просто.. послали.. Судно ще рухається, за інерцією, але..

- А як же тепер пасажири?

- А що пасажири, вони самі купили квиток на цей лайнер. З великою знижкою, як їм обіцяли. Танцюють, веселяться, хочуть одного – всіх викинути в море, думають, тоді їм стане краще. І тепер три чверті людей зібралося на одному борту..

- Але ж це.. це крен! Ми можемо перевернутися!

- Можемо. І тоді підуть на дно всі. І ті три чверті, що на одному боці, і чверть, що на іншому.

- А що там за чорні вітрила, отам, на сході?

- Ти про норд-ост? Там — пірати, які хочуть захопити наше судно. І повести від того берега, де калина, до того, де берізки. Абордажні гаки давно напоготові.

knyaz-388x206

Оптиміст відчув, як палуба захиталася під ногами й дала різкий крен.

Сумно побрів до борту, де весела юрба танцювала і закусувала колу шаурмою, не знаючи, яка ж справжня ціна путівки у цей веселий круїз, який має вивести їхній лайнер на чисті води, де все правильно і чесно.. А я так про це мріяв, переставляв нешвидкі чомусь ноги оптиміст.

Ні, не можна покладатися на волю випадку, треба повідомити капітана, він молодий, він щирий, він чесний, він поза системою, він сам всього досяг, він зрозуміє, він свій хлопець, веселий, доступний, він почує, він..

Вибіг на палубу, вдихнув чистого морського повітря, глянув угору, де тріпотів іще недавно прапор кольору сонця і неба. Сонце — сяяло. Небо — голубіло. Замість прапора на вітрі тріпотів і мертво вишкірявся черепом з перехрещеними кістками піратський Веселий Роджер.

Xiangying-90-150-см-жуткий-рваный-старше-сломанной-веселого-Роджера-Череп-скрещенные-кости-Пираты-Карибского-моря

 

7352загальна кількість відвідувань,1відвідувань сьогодні

Без коментарів

Додати коментар