Вхід

Вчимося правильно спати. Урок 1

interer-kamin-pled-uyut-kreslo

 

Минає довга сльотава осінь, на жовте листя і ще зелену подекуди траву падає перший сніг, все частіш повіває холодом, рано темніє, пізно світає.. Такого дня вже з обіду мрієш про вечір – щоб м’який диван, щоби тепле і пухнасте до ніг і на плечі, щоб гарячого чаю і тістечко, щоб кіт муркотів і грало щось без слів голосом скрипки чи саксофону.. І щоб спатки-спатоньки..

f2b34abfc072e8ef23aed948cc0d731a

А от зі спатоньки – часом буває цілковитий упс.. У перекладі – халепа.. або «невдача спіткала радянського спортсмена»..

Якщо ви думаєте, що це тільки з бабусями трапляється, то ще один упс – не повірите, скільки молоді скаржиться на розлади сну.

Ми не вміємо спати, любі співвітчизники.

Ми навіть пишаємося тим, що мало спимо – от який я герой, сплю три години на добу – і мені вистачає! Прошу оркестру в цьому місці не вдаряти туш – бо знущання над собою не є героїзмом. Ще хтось має милу сподіванку, що відіспиться у вихідні за всі безсонні ночі, – і знову упс, бо не можна наїстися на тиждень наперед, так само – відіспатися..

Спробую пояснити чому.

Уроки будуть короткими – з продовженням. Якщо багато мудрих слів – простіть великодушно, все життя вчу студентів, доцент інакше не вміє.

Урок останній відкриє вам велику лікарську таємницю – як виключити зі свого життя чинник, який реально впливає на виникнення пухлин і розладів репродуктивної сфери жінок.. чоловіки, не зітхайте з полегшенням у цьому місці – вашої репродуктивної сфери це теж торкається.

Урок 1

Про радість життя

- Ні, стривайте, до чого тут радість? Обіцяли ж навчити правильно спати! – обурюються поспішайки.

А ви не поспішайте. Нема радості – немає доброго сну. Бо так велять великі і мудрі гормони.

- О, знов гормони! Я так і знала – буде про гормони. Ті доктори без гормонів не вміють!  А все, що вам треба знати про гормони – вони шкодять здоров’ю! – обурюються всезнайки.

Ці дві групи пацієнтів – у чергу до іншого лікаря. А свої казки я розповідатиму своїм.. про своє.. Зокрема тим, хто прочитав «Маленькі чудеса гормонів» і знає тепер «Дівочі таємниці».

Чи замислювалися ви колись, мої хороші, чому так любо прокидатися сонячного ранку від перших променів сонця? Чому на вустах розцвітає посмішка? Ще нічого не сталося – ні доброго, ні злого, нема жодної причини посміхатися і радіти – а ми посміхаємося і радіємо. Бо – сонечко поцілувало..

1475846261_245198_1

 

Чи запитували ви себе, чому ми так любимо сонце? Чому в сонячний день почуваємося радісними і щасливими, а в похмурий – сумуємо?

Osinnya-depresiya-e1506356889335

Чому тривала відсутність сонця узимку заганяє нас у депресію – осінню чи весняну, але літньої депресії не буває?

Чому людина може без кінця дивитися на вогонь? Чому споглядання вогню не лише зігріває нас, а й наповнює світлою радістю?

Спитаймо медицину.

І суха медична наука відповість: усі процеси в нашому організмі – від настрою та апетиту до навіть такої тонкої субстанції як кохання регулюються гормонами.

А на продукцію гормонів впливає світло.

Кванти світла сприймаються сітківкою нашого ока, де перетворюються на нервові імпульси. Імпульси надходять до залози, яка називається епіфіз.

46bLEM0503clock286

Епіфіз є нашим «біологічним годинником», регулює добові (циркадіанні), сезонні (циркатригантні) та річні (циркануальні) ритми.

Про біоритми – пізніше. Скажу лише, що цьогоріч американські вчені Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash and Michael W. Young отримали Нобелівську премію за відкриття молекулярних механізмів, що контролюють циркадіанні, тобто добові біоритми. Біоритми мають внутрішню природу, вони детерміновані генами. Ген, від якого залежить циркадний ритм, був виявлений ще в 1970-х роках Сеймуром Бенцером і його учнем Рональдом Конопка. Назвали його «період». У 1984 році Хол і Росбаш, які працювали в Університеті Брандейса в Бостоні, і незалежно від них Янг в Університеті Рокфеллера в Нью-Йорку зуміли виділити ген, відповідальний за циркадіанний ритм. Потім Холл і Росбаш виявили, що білок PER, який кодується цим геном, накопичується в клітині вночі і поступово розкладається протягом дня. Так формується 24-годинний добовий цикл.

Є така наука – хронобіологія.

І є такий орган, що за це відповідає і все це синхронізує – епіфіз або шишкоподібна залоза. Епіфіз міститься глибоко у мозку.

Pineal Gland Third Eye Stargate buddy huggins

Шишкоподібну залозу називають ще «третім оком», органом «інтуїції», «яснобачення».

Основні функції епіфіза в організмі:

• Регуляція денних і сезонних ритмів організму

• Регуляція репродуктивної функції

• Антиоксидантний захист організму

• Протипухлинний захист

• «Сонячний годинник старіння»

Свої функції епіфіз виконує шляхом продукції гормонів, головними з яких є серотонін та мелатонін.

Але про це – завтра.

2335загальна кількість відвідувань,1відвідувань сьогодні

Без коментарів

Додати коментар