Вхід

Якщо у вас міома, аденома, безсоння.. Урок 5

122960

Міома матки, аденома простати, полікістоз яєчників, мастопатія, синдром хронічної втоми, безсоння – хвороби цивілізації. Сучасні технології багато нам дають, але організм змушений платити високу ціну за ці здобутки. То що, повернутися в печери до вогнища? Звісно, ні, але усвідомити ризики і дотримуватися кількох простих правил треба.

Наші предки жили у відповідності із чергуванням дня і ночі, прокидалися зі сходом сонця і лягали спати із заходом. Найкращою підготовкою до сну була тиха молитва при живому світлі лампадки або свічки.

znicz_pamieci

Як живемо ми?

Наш день минає у напівтемряві за комп’ютером, вечір – біля телевізора і у Фейсбуку

4768_big

або на вечірці в нічному клубі. Лягаємо спати далеко за північ, забуваємо вимкнути телевізор, у вікно нашої спальні яскраво світить ліхтар з вулиці, в кімнаті мерехтить нічник, циферблат електронного годинника, лампочка монітора, кабель Інтернету – дрібні, але постійні джерела світла, та ще й у голубому, шкідливому для організму спектрі.

F4F0AB56-2ABD-4CF1-BAD4-514C74A19055_cx38_cy17_cw61_w1200_r1_s-79-e1511783788914

Проведемо простий експеримент: заплющіть очі і поведіть долонею перед обличчям. Побачили рухому тінь? Висновок: наші повіки – прозорі. Вони не є перешкодою для світла.

Навіть уночі фотони безперервно бомбардують сітківку крізь заплющені повіки, і не дають спокою гормональній системі. Порушується вироблення мелатоніну, зате активізується діяльність гіпоталамо-гіпофізарної системи та залоз, яким уночі потрібен відпочинок.

Постійне освітлення викликає:

  • Пригнічення синтезу і секреції мелатоніну – порушення сну
  • Індукцію порушень овуляції, виникнення кіст яєчника і безпліддя
  • Стимуляцію росту клітин, розвиток раку молочної залози і матки у жінок, раку простати у чоловіків
  • Посилення утворення активних форм кисню, що веде до швидшого старіння організму
  • Стимуляцію атеросклерозу

 

Міома матки, мастопатія, аденома простати – гормонозалежні захворювання. Вони виникають через різке збільшення рівня статевих гормонів у крові.

Якщо років 20-30 тому за статистикою міому матки виявляли у 17-25% жінок, то зараз – майже у половини. Міома помолодшала – її виявляють у 20-30 річних пацієнток.

Що із цим робити?

Дотримуватися кількох простих правил.

1. Намагатися жити відповідно до сонячного циклу – рано прокидатися і рано засинати. Для насичення організму достатньою дозою світла необхідно 5 годин сонячного випромінювання. Не втрачайте жодної сонячного хвилини, особливо восени і взимку.

2. Проведіть обстеження спальні на предмет світлового забруднення. Погляньте у вікно – якщо там яскраво світить ліхтар – ви у небезпеці! Якщо у спальні телевізор або компютер, заклейте темним точкові джерела світла. Вимикайте інтернет на ніч.

Ми не можемо боротися із забрудненням зовнішнього середовища глобально, але в межах власного дому – цілком.

3. Застосовуйте індивідуальні заходи безпеки, а саме:

  • Запинайте на ніч вікна щільними шторами. Ваше вікно повинно стати чорним квадратом!
  • Не спіть з включеним нічником або телевізором. У кого склероз – із цим до іншого доктора.
  • Встаючи уночі, не вмикайте світло. Щойно ваша сітківка отримала заряд фотонів, вироблення мелатоніну миттєво припиняється! Ви що, не знайдете у власній хаті дороги до туалету? Не втрапите на горщик із заплющеними очима? Хлопчикам воно складніше, але вихід завжди є!
  • Освітлення кімнати у вечірній час повинно бути неяскравим.
  • Якщо ваша люба половинка звикла читати до опівночі, допоможе заснути маска для очей – купіть або пошийте і темної вам ніченьки!
  • Не застосовуйте лампи денного світла у білому і голубому спектрі – він приносить максимум шкоди. Краще купувати лампочки у жовтому спектрі, ближчому до природного світла. Це не реклама лампочок, це була реклама вашого здоров’я.

4. Намагайтеся засинати не пізніше півночі: максимум мелатоніну виробляється з 0 до 4 ранку.

5. Засинаємо не пізніше 23-ї, спимо не менше 8 годин!

 122960

Це сказала вам я – суміш сови із жайворонком..

Як я вас розумію – сама така..

Але кого побачу у Фейсбуці після опівночі – битиму.. словесно..

 

Якщо у вас – міома чи аденома, зробіть це просто сьогодні.

Якщо немає – теж зробіть це сьогодні, не відкладайте на завтра, і не пожалкуєте.

 

Подружіться з братами-гормонами – серотоніном і мелатоніном, допомагайте своєму організму жити у гармонії зі світом, світлом і темрявою, засинайте у спокої, прокидайтеся з радістю і будьте здорові!

6339загальна кількість відвідувань,4відвідувань сьогодні

Без коментарів

Додати коментар